Automobilio degalų sunaudojimą ir išmetamų CO2 dujų kiekį lemia ne tik automobilio techninės savybės (ekonomiškumas), bet ir vairavimo būdas, gamtinės sąlygos, automobilio techninis stovis, apkrovimas, automobilio greitis bei darbo režimas. Pavyzdingai vairuojant degalų sąnaudas galima sumažinti iki 5 proc. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių mažinti aplinkos užterštumą ir degalų sąnaudas. Pasinaudokite mūsų patarimais ir su tokiu pačiu degalų kiekiu nuvažiuosite kur kas toliau.

Sumažinkite greitį. Vienas geriausių būdų taupyti degalus – rinktis mažesnį greitį. Kuo didesnis greitis, tuo didesnės ir degalų sąnaudos: 125 km/val. greitis, palyginus su 110 km/val. greičiu, padidina degalų sąnaudas 20 proc.

Kai tik galite, važiuokite vienodu greičiu. Venkite smarkiai stabdyti. Stabdymas ir greitėjimas didina degalų vartojimą. Stenkitės numatyti kliūtis kelyje.

Kartą per mėnesį patikrinkite oro slėgį padangose ir pasirinkite optimalų, atsižvelgdami į oro sąlygas. Automobilis su minkštomis padangomis sunkiau rieda ir suvartojama daugiau degalų. Slėgį tikrinkite prieš pradedant važiuoti, nes padangose esantis oras nuo važiavimo įkaista ir išsiplečia, todėl gali „suklaidinti“ matuoklį.

Patikrinkite oro filtrą. Užterštas oro filtras sumažina oro patekimą į variklį, o tai blogina variklio darbą, mažina galią ir ekonomiškumą. Oro filtrą nesunku patikrinti ir pakeisti – išimkite filtrą ir palaikykite prieš saulę. Jei nematysite pro tarpus einančios šviesos, vadinasi turėsite įsigyti naują filtrą. Rekomenduojame pirkti daugkartinius filtrus, nes juos užtenka nuvalyti, nereikia keisti naujais. Taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir mažiau teršite aplinką.

Nespauskite greičio pedalo „iki dugno“. Automobiliui greitėjant, sunaudojama daugiausia degalų, todėl pajudėdami iš vietos spauskite greičio pedalą pamažu, greitį didinkite po truputį. Prieš pradedant važiuoti variklio šildyti nebūtina. Jei vairuojate automobilį su mechanine pavarų dėže, pavaras stenkitės keisti esant žemoms apsukoms. Taip pat stenkitės įsibėgėti tik tiek, kad nereikėtų staigiai stabdyti, o užtektų atleisti greičio pedalą.

Eismo kamščiuose stenkitės riedėti. Važiuojant pastoviu greičiu, sudeginama daug mažiau degalų nei pajudant iš vietos ir vėl sustojant.

Automobilio oro kondicionierius naudoja energiją ir padidina degalų sąnaudas. Važiuojant nedideliu greičiu mieste, ekonomiškiau kondicionierių pakeisti vėjeliu pro pravertą automobilio langą, tačiau važiuojant greitai, oro kondicionierius gali būti ekonomiškesnis už pravirus langus (susidaro didelis oro pasipriešinimas).

Rinkitės siauresnes automobilio padangas. Siaurų padangų sukibimo paviršius mažesnis, todėl važiuojant jomis sunaudojama mažiau degalų. Greitai padangos Europos Sąjungoje bus ženklinamos etiketėmis, kaip ir buitiniai prietaisai.

Nevežiokite automobilyje nereikalingų krovinių – sunkesniam automobiliui reikia daugiau degalų.

Nevažinėkite techniškai netvarkingomis transporto priemonėmis. Važinėdami tokiomis transporto priemonėmis, sunaudosite daugiau degalų, kelsite triukšmą, į aplinką pateks daugiau kenksmingų dujų.

Pirkite mažesnį ir taupesnį automobilį.

Nesinaudokite automobiliu, jei tai nebūtina. Atsisakykite automobilio, kai tik galite, ypač jei atstumai nedideli. Dažniau naudokitės visuomeniniu transportu, eikite pėsčiomis arba rinkitės ekologiškas transporto priemones, pvz., dviračius.